Wygodne mieszkania bez barier architektonicznych

Napęd do drzwi PortaMatic firmy Hörmann powstał przede wszystkim po to, aby zwiększyć komfort życia między innymi osób niepełnosprawnych fizycznie i w podeszłym wieku. Wbudowany nadajnik lub sterownik umożliwia w pełni zautomatyzowane otwieranie i zamykanie drzwi wewnętrznych do pomieszczeń mieszkalnych oraz drzwi stalowych wewnętrznych. Napęd do drzwi wewnętrznych PortaMatic sprawdza się nie tylko w budynkach prywatnych, ale także obiektach użyteczności publicznej. Produkt oferuje wiele różnorodnych funkcji i możliwości ustawień, a przy tym jest energooszczędny, dzięki czemu chronią Państwo środowisko. Niewątpliwą zaletą napędu PortaMatic jest także jego ogromna przewaga cenowa nad porównywalnymi produktami.

Jako jedyny napęd do drzwi PortaMatic został poddany badaniom przez niemiecką spółkę zajmującą się zagadnieniami gerontechnologii (GGT) i otrzymał bardzo dobrą ocenę. Oznacza to, że napęd spełnia oczekiwania generacji 50+ dotyczące komfortu użytkowania, jakości i estetyki wykonania.

Portamatic

W trosce o wygodę i niezależność osób starszych i niepełnosprawnych 

Osoby niepełnosprawne i starsze także chcą być niezależne i móc przechodzić z jednego do drugiego pomieszczenia bez pomocy innych. Umożliwia im to napęd PortaMatic, dedykowany przede wszystkim osobom z ograniczeniami ruchowymi.

PortaMatic1

Komfort każdego dnia 

Z automatycznym napędem PortaMatic przenoszenie przedmiotów jest łatwiejsze, niż było kiedykolwiek wcześniej. Produkt firmy Hörmann to wyjątkowo komfortowe rozwiązanie nie tylko dla osób starszych czy niepełnosprawnych, ale także tych, które potrzebują automatycznego napędu do drzwi z powodów innych niż zdrowotne.

PortaMatic2

Praca w otoczeniu bez barier architektonicznych 

W dzisiejszych czasach miejsce pracy wolne od barier architektonicznych ma nieocenioną wartość, co więcej, w najbliższej przyszłości dodatkowo zyska na znaczeniu. Tryb niskiego zużycia energii zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu napęd PortaMatic idealnie nadaje się do zastosowania m.in. w biurach, szpitalach, laboratoriach i przychodniach lekarskich.*

* Należy sprawdzić możliwość zastosowania napędu dla określonych grup użytkowników w każdym jednostkowym przypadku, np. osób starszych lub zdanych na pomoc innych oraz małych dzieci.

PortaMatic3

Higieniczne, bezdotykowe korzystanie z drzwi

Praca w przychodniach lekarskich i biurowcach wiąże się z ryzykiem częstych zachorowań pracowników na choroby zakaźne przenoszące się z powodu korzystania z tych samych drzwi do pomieszczeń sanitarnych. Decydując się na zastosowanie automatycznego napędu PortaMatic marki Hörmann są Państwo w stanie wyeliminować to ryzyko, a co za tym idzie zadbać o zwiększenie poczucia bezpieczeństwa m.in. wśród swoich pracowników.

PortaMatic4

Napęd do drzwi automatycznych dla komfortowego mieszkania bez barier 

Jeżeli Państwa mieszkanie ma być nie tylko wygodne, ale także praktyczne, bardzo ważne jest wyposażenie go w odpowiednie drzwi. Drzwi dopasowane do konkretnej sytuacji mieszkaniowej i odpowiadające potrzebom mieszkańców mogą widocznie zwiększyć jakość ich życia. Oprócz wyglądu i wygody użytkowania ważne jest również to, czy są one przystosowane do wykorzystania w mieszkaniach bez barier, dlatego też coraz popularniejsze stają się drzwi automatyczne. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie w nich napędu PortaMatic, który można zamontować do już używanych drzwi do pomieszczeń mieszkalnych.

Drzwi automatyczne dla większego komfortu

Montaż drzwi automatycznych w często używanych pomieszczeniach okazuje się niezwykle praktyczny zwłaszcza wtedy, gdy mamy zajęte obie ręce. Z pewnością są Państwo w stanie wyobrazić sobie sytuację, gdy trzeba otworzyć je niosąc kosz pełen prania lub tacę z naczyniami. W rezultacie czyste pranie ląduje na podłodze, a naczynia tłuką się, gdy próbują Państwo nacisnąć klamkę łokciem. Drzwi automatyczne sprawdzą się także w sytuacji, gdy niosą Państwo torby pełne zakupów lub pchają wózek dziecięcy.

Drzwi automatyczne dla poprawy jakości życia

Drzwi automatyczne są wygodne w użytkowaniu i ułatwiają poruszanie się po mieszkaniu. Otwieranie automatyczne lub poprzez naciśnięcie przycisku jest praktycznym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub przy pomocy chodzika.

Każdy kto myśli o przyszłości, powinien także zastanowić się nad wyposażeniem mieszkania w łatwy w montażu i korzystny cenowo napęd do drzwi wewnętrznych PortaMatic, który odpowiada potrzebom m.in. osób starszych i niepełnosprawnych.

Łatwość i bezpieczeństwo użytkowania drzwi automatycznych

Drzwi automatyczne z napędem PortaMatic mogą być obsługiwane na wiele różnych sposobów. Oprócz obsługi manualnej za pomocą klamki możliwe jest także sterowanie poprzez użycie przycisków lub nadajników radiowych - tych samych, które mogą być wykorzystywane do obsługi automatycznych bram garażowych i zewnętrznych drzwi wejściowych firmy Hörmann.

W przypadku drzwi automatycznych, obok wygody użytkowania ważną rolę odgrywa również bezpieczeństwo. Z tego właśnie powodu drzwi wyposażone w napęd PortaMatic można otworzyć i zamknąć już przy użyciu minimalnej ilości siły; dla dodatkowego bezpieczeństwa zatrzymują się one przy napotkaniu najmniejszego oporu.

Zalety napędu do drzwi wewnętrznych PortaMatic:

1. Wygodne mieszkanie bez barier m.in. dla osób w podeszłym wieku

2. Wysokie bezpieczeństwo użytkowania

3. Szybki montaż i utylizacja przez eksperta

4. Optyczna i akustyczna sygnalizacja ruchu drzwi

5. Oświetlenie

6. Minimalne zużycie prądu

7. Wiele funkcji dodatkowych